Головна Новини Катерина Шелевицька створює афіші до концертів DakhaBrakha, DakhDaughters та Zapaska
Катерина Шелевицька створює афіші до концертів DakhaBrakha, DakhDaughters та Zapaska
Катерина Шелевицька створює афіші до концертів DakhaBrakha, DakhDaughters та Zapaska

Катерина Шелевицька розповідає, що пов’язати життя з творчістю мріяла змалку. А от ілюстрації викликали цікавість на другому курсі навчання в Закарпатській академії мистецтв.

Зазвичай на створення ілюстрації Катя витрачає близько дня: спочатку з’являється ідея, а потім починається робота над нею – розробка ескізів та втілення задуму на комп’ютері. «Найскладніше і водночас найцікавіше – коли вже все намальовано і можна без кінця гратися з кольорами, – зізнається ілюстраторка. – Процес вибору кольорової гами займає дуже багато часу, інколи навіть більше, ніж усе інше».

Дівчина керується висловом «апетит приходить під час їжі». Точніше – натхнення під час роботи. Тому каже: «Я сама створюю собі натхнення. Багато читаю, подорожую, дивлюся якісне кіно і завжди спостерігаю – за людьми, містами, природою. А ще мене надихають роботи інших художників: із класиків це Жуан Міро, Поль Гоген, Анрі Матісс, Пабло Пікассо. А з сучасників – італійські ілюстратори Лоренцо Матотті, Бруно Марі та українські Сергій Майдуков, Євгенія Гайдамака. Але натхнення потрібно шукати не лише навколо. Часто мій внутрішній стан підштовхує до роботи. Якщо сидіти і чекати, можна ніколи не почати».

Зараз у доробку Катерини Шелевицької десятки ілюстрацій, що складають цілі серії. Певно, найцікавішою з-поміж інших виявилася саме серія постерів українських гуртів. Це була дипломна робота в академії, яка дала старт цікавому новому досвіду.

Художниця пригадує: «Там були зображені всі мої улюблені гурти: Onuka, Panivalkova, Pur:Pur, Yuko, DakhDaughters та DakhaBrakha. Першими у своїх соцмережах мій постер опублікували Yuko – їм сподобалося, і я зробила ще один варіант. Потім DakhaBrakha опублікували постер у себе. А згодом запропонували створити банер для їхнього туру по Америці. Це було так круто! Далі так само з DakhDaughters – створила постер для їхнього концерту на Гогольфесті. Тож я співпрацювала з моїми улюбленими українськими музичними гуртами, уявляєш? Це неймовірно круті й прості в спілкуванні люди».

Крім того, цьогоріч Катерина вже зробила кілька ілюстрацій і оформлення для платівок Tik Tu і Zapaska. Поки це лише творчий проект, однак і ці гурти також розмістили ілюстрації в своїх профілях. «Працювати з музикантами хочу й надалі, бо вони дуже креативні люди, а я до безтями захоплююся музикою. Тому буду рада новим пропозиціям», – каже дівчина.

До речі, Катя навіть започаткувала у соцмережах «Cult Girl Challenge»: упродовж 10 днів усі охочі ділилися власними ілюстраціями на тему «Образ дівчини в масовій культурі» – демонстрували представниць різних епох, професій, культур. За 4 дні до челенджу приєдналися близько 300 людей. «Цього я точно не очікувала… Розраховувала на 20-30 учасників. Найцікавіше, що долучилося багато людей із інших країн, була навіть дівчина з Балі!» – дивується Катерина.

Зупинятися на досягнутому молода художниця точно не стане, адже має море ідей – аби тільки все встигнути. Невдовзі має намір влаштувати новий челендж у своєму Instagram, виконати серію хорватських пейзажів та працювати над втіленням нових жіночих образів. А ще – мріє написати й проілюструвати власну книгу.

Текст: Ксенія Шокіна
Фото надані Катериною Шелевицькою
© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

12 серпня 2018, , 16:58     0 1183

Коментарі:Залишаючи коментар, будь ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цієї публікації.
Відправити