Головна Новини Андрій Любка переклав книжку польської репортерки про ромів
Андрій Любка переклав книжку польської репортерки про ромів
Андрій Любка переклав книжку польської репортерки про ромів

Наприкінці листопада Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ та видавництво "Книги – ХХІ" представили новий проект – книжку польської репортерки Лідії Осталовської "Акварелі".

Випускниця Варшавського університету і журналістка "Ґазети Виборчої" Лідія Осталовська завжди пише про тих, кому в цьому світі найважче: про національні меншини, про жінок, про субкультурну молодь, аутсайдерів і марґіналів. Її нова книжка "Акварелі – це розповідь про один із найменш досліджених ґеноцидів періоду Другої світової війни, жертвами якого були європейські роми. Водночас це історія дивовижного життя чеської єврейки Діни Ґотлібової, яка в Аушвіці на замовлення "ангела смерті" доктора Менґеле малювала портрети ромів, а після війни вийшла заміж за відомого діснеївського мультиплікатора Арта Бебіта і зробила успішну кар’єру, після чого спробувала відсудити в музею Аушвіц-Біркенау власні акварелі.

Книжка вийшла у перекладі українського поета і публіциста Андрія Любки. За словами автора, перекласти "Акварелі" він вирішив тому, що "спочатку в розказану тут історію не повірив. Думав, що це така голівудська вигадка. Почав перевіряти, шукати – і дослівно вкляк: виявляється, є в житті таки місце для неймовірного. Разом із справжнім трилером – біографією Діни – читач отримує й чимало інформації про, можливо, найзагадковіший народ Європи та його історію, вірування й культуру. Це настільки крута книжка, що до неї хочеться долучитися бодай якось: якщо не ти її написав, то хоч переклади. Must read, одна з книжок, які запам’ятовуються на все життя".

Наразі книжка Лідії Осталовської уже видрукувана й їде на склад. Перша її презентація у Чернівцях 25 грудня. До Нового року книга вона вже має бути й в основних книгарнях країни. 

Замовити книжку можна тут.

 

Детальну інформацію можна отримати: Лілія Шутяк, прес-секретар MERIDIAN CZERNOWITZ, 097 66 57 047, e-mail: shutiak@meridiancz.com.

Varosh

12 грудня 2014, пт, 0:00     0 3859

Коментарі:Залишаючи коментар, будь ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цієї публікації.
Відправити