Головна Мода Олеся Бубич про найкращі десерти, складну "кондитерку" та іноземний досвід
Олеся Бубич про найкращі десерти, складну "кондитерку" та іноземний досвід
Олеся Бубич про найкращі десерти, складну "кондитерку" та іноземний досвід

Мукачівка, Олеся Бубич пройшла навчання у Барселоні та Парижі і сьогодні тішить своїми неймовірними десертами закарпатців.


Початок


Все почалося роки три тому, коли я поїхала в Бельгію жити в сім'ю. Через надлишок вільного часу я почала там випікати різні десерти, шукати рецепти в іноземних блогах і на форумах. А потім все частіше мені попадалися десерти сучасної кондитерки, я не уявляла, як таке можна створити. От тоді і зародилася моя цікавість до складних десертів, а будучи в такій гастрономічній країні, моє захоплення тільки ще більше зросло.


Навчання


Я провчилася всі 5 років на факультеті міжнародних відносин з УжНУ, про що я ні скільки не жалкую. Кондитером ніколи не мріяла бути, тому я рада, що почала вивчати кондитерську справу за кордоном, де її досконало знають, цінують і вдосконалюють. Я пройшла навчання в Барселоні та Парижі, постійно відвідую мастер-класи французьких та іспанських кондитерів, вивчаю методику роботи кожного із них, але це все короткі курси і стажування. Звичайно, мені хочеться повчитися цілий рік десь у хорошій школі, щоб бути повноцінним спеціалістом в своїй сфері. Але поки відточую ті знання, які є вже зараз і збираю ще більше з усіх усюд, де є можливість їх отримати. Я вважаю, що в моїй справі це досвід і практика. До того ж, бути студентом ніколи не пізно.

Кілька разів у Києві дивилася, як шефи Франції працюють на демонстраційних заняттях, хоча звичайно, цікавіше бути на практичному курсі, як було за кордоном, коли ти сам працюєш з певним рецептом, а шеф тільки коригує і підказує. В обох випадках потрібно все пройти вдома знову, самій переробити, зробити без вчителя і домогтися такого ж самого результату. Звичайно, не все проробляю з точністю, бо в Україні нема багатьох інгредієнтів і продуктів, тож доводиться підлаштовуватися до наших умов.


Викладання


Нещодавно мене запросили консультантом до однієї нової кондитерської у Львові, за рекомендацією моїх клієнтів. Було надзвичайно приємно і хвилююче водночас, бо не мала такого досвіду раніше, а ще для мене це значило, що мені довіряють, як кондитеру. Ми тиждень працювали з наданими мною рецептами, де я пояснювала технологію і процеси приготування різних складових десертів, кондитери самі проробляли всі етапи, а я контролювала процес. Рада, що вони успішно запустили цей проект і вже завоювали серця багатьох львів'ян.

Клієнти знаходять мене самі: пишуть у фейсбуці або через інстаграм, а також передають мій номер телефону один одному. Поки я не маю свого сайту з каталогом робіт та портфоліо, але це в моїх найближчих планах так само, як і візитівки та логотип.


Самоосвіта


Я стежу за професіоналами і це в основному іноземні шефи, які постійно креативлять та вражають своїми роботами і незвичними поєднаннями. Українських талановитих кондитерів не так вже й багато. Я знаю лише одиниці, ким я захоплююся або можу рівнятися. А "пафосних", звісно, достатньо, та вони мені не цікаві і їхня творчість також.

Багато подорожую. У кожному новому місті і країні, в яких я буваю, я вибірково відвідую кондитерські і куштую місцеві десерти, беру для себе якісь ідеї, звертаю увагу на сервіс, концепт та стиль самого закладу. Часто везу з-за кордону інгредієнти, які важко або неможливо дістати в нас. Але, чим далі, тим важче мене здивувати, стаю все більш вимогливою до смаку і до якості десертів. На жаль, в Україні я мало де можу дозволити собі скуштувати десерт із задоволенням.

Що ж до фірмових десертів, то медовик, це єдине, що я робила найчастіше за останній час для своїх рідних, тому, можливо, я б назвала його фірмовим. Хоча мені не цікаво робити одне і те ж саме довгий час. Я постійно працюю над новими техніками, проробляю невідомі десерти або ж доповнюю і вдосконалюю старі: з новим досвідом випробуваний рецепт бачиться в зовсім іншому світлі.

Росана Бісьмак, Varosh

Фото: Олеся Бубич

15 березня 2016, вт, 11:08     2 6796

Коментарі:Залишаючи коментар, будь ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цієї публікації.
Відправити